Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

FACEBOOK ENTEGRASYONUNDAKİ GELİŞMELER

Facebook entegrasyonundaki gelişmeler


defa gösterilmiştir
Sitelerimizin üyelik sistemlerinin facebook entegrasyonu son sürat devam etmekte. Bildiğiniz üzere facebook entegrasyonu 2 kısımdan oluşmaktadır. Bunlar yönetim panelinin entegre edilmesi ve üyelik sisteminin entegre edilmesiydi. Yönetim paneli komple bitti. Ayrıca yönetim panelinin entegrasyonu ile ilgili eğitim sayfası ve videoları da hazırladık. Bunlar için burayı tıklayınız. Buradaki videoları izleyerek sizlerde sitelerinizin facebook entegrasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Şu anda üyelik sisteminin facebook entegrasyonu üzerine çalışmaktayız. Sizinle UML diyagramını paylaşmak istedik. Biraz size karışık gelebilir. Fakat programcılık böyledir. Her türlü varsayımları hesap ederek testler yaparak ilerlemekteyiz. Hiç bir iş tek tuşa basarak kendi kendine olmamaktadır. Her iş yaparken çok dikkatli bir şekilde ne yapacağımızı önceden planlar bu plan doğrultusunda işi neticelendirmeye çalışırız. Bu iş esnasında bazı sorunlar olabilir. Bu gibi durumlarda sorunu çözmeye çalışır olmazsa başka yöntemler dener o da olmazsa o özellikten vaz geçeriz. Facebook entegrasyonun da çok sorunlarla karşılaştık. İşte bu sorunlar hep işlerin uzamasına sebebiyet vermektedir. Ama sonuçta sizlere verdiğimiz sözü yavaş da olsa yerine getiriyoruz. Muhakkak rakip sitelerle de yaptığımız özellikleri kıyas ediyorsunuzdur. Amacımız en mükemmel portal sistemini üretmek. 
 
UML diyagramına gelelim. Dikkat ederseniz mevcut kişinin üye girişi var mı yok mu diye kontrol edilmekte. Eğer varsa bu kişinin üye hesabı ile facebook hesabı entegre edilmektedir. Şayet üye girişi yoksa facebook hesabından bağlama yapılmakta gelen bilgiler ışığında mevcut üyeler ile kıyas edilmektedir. Eğer mevcut üyelerden birisi ile hesap eşleşiyorsa bu kişinin hem üye girişi gerçekleşiyor hem de üye hesabı ile facebook hesabı entegre ediliyor. Eğer mevcut üye değilse bu kişinin facebook bilgileri kullanılarak ya yeni bir üye oluşturulmakta bu kişi ile giriş yapılmakta yada üyelik formuna bu bilgiler aktarılmakta üye olunması için kendisine bırakılmaktadır.

Muhakkak size çok karmaşık gelmiştir. Ama bu işler böyle yürümektedir. Biz işlerimizi dört dörtlük yaparız. Yaparken karşıdaki kişiye minumum çaba bırakırız. Tasarıma çok dikkat ederiz. Sorunlarla ilgilenir hemen gideririz. Gece saat 4 lere kadar durmadan çalışır ürünümüzün en mükemmel olmasını isteriz. Her ne kadar çok müşterimiz olmasa da kaliteli bir ürünümüzün olması ve kaliteli üründen anlayan müşterilerimizin olması bize yeter. 

Yakın bir zaman da üyelik sisteminin facebook entegrasyonu bitecek. Bunun sizlere ne gibi faydaları olacak bunları da açıklayalım. Öncelikli hedefimiz üyelik olma işlemini tek tuşa indirmek. Daha sonra üyelik sonrası üyelerin facebook arkadaşlarını davet edebileceği bir özellik de düşünüyoruz. Bunun dışında üyelerin sitenizde bakındığı içerikleri üyenizin rızası ile facebookta yayınlamayı planlıyoruz. Mesela Yüksel Sarı hazirportal.com sitesinden video izledi, haber okudu gibi. Bu özellik Mynet te bulunmaktadır. Ve daha bir çok özellik.

Yapamayacaklarımız da var. Mesela facebook kurumsal sayfaların beğenilmesine müsaade etmemektedir. Biz bunu çok isterdik. Üye olanların aynı zamanda facebook kurumsal sayfamızı da beğensinler. Facebook aynı zamanda üyelerin arkadaşlarına üye kişinin ağzından mesaj gönderilmesine de müsaade etmemektedir. Bir de üye olan kişinin profil fotosunun büyük boy ebatını almamıza müsade etmemektedir.300px lik foto ile idare edeceğiz.

Bu özellik bitsin sizlerde nasıl kullanabileceğinize dair paylaşımlar yapacağız. Üzüldüğümüz bazı konulardan bahsedelim. Maalesef müşterilerimizin çoğu daha facebook entegrasyonunu gerçekleştirmemişler. İsterlerse ücret karşılığında bu hizmeti kendilerine sağlayabiliriz. Muhakkak çok faydasını göreceklerdir.

Hepinize saygılarımızı sunarız.RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0742

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran