Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

SORU CEVAP EKLEME TUŞU İLE SİTENİZE SSS(FAQ) EKLEYİN.

Soru cevap modülü genel görünümüHemen hemen herkes bazı sitelerde özellikle ürün ve hizmet tanıtım sitelerinde SSS(sıkça sorulan sorular) ingilizcesi FAQ(frequently asked questions) denk gelmişsinizdir. Ürün hakkında en çok sorulan sorular ve bu sorulara verilen kısa öz cevaplar. Bu özellik aslında kendi ürünümüzü müşterilerimize tanıtmak için yapılmıştır. Daha doğrusu ürünümüzün modüllerini ne olduğunu anlatan uzun açıklamalar yerine kısa bir açıklama ve sonrası bu modüle ve özelliğe ait sorular ve cevapları şeklinde olacaktır. İşte bu özelliği sadece kendimize özel değilde müşterilerimizin de işine yarayacak şekilde yaptık. Son derece basit bir kullanımı var. Cevap kısmında gelişmiş editör kullandık. Böylece istediğiniz tarzda cevaplar yapabileceksiniz. • Soru cevap modülüne nereden erişebilirim?

  Soru cevap modülüne gelişmiş editörde üst kısımda bulunan tuşlardan ulaşabilirsiniz. Soru cevap modülüne nereden erişebilirim
 • Soru cevap modülü ile kaç şekilde soru cevap oluşturabilirim?

  Üç farklı şekilde soru cevap sistemi oluşturabilirsiniz. Bunlar sırası ile sorular+cevaplar, sorular ve soru başlıkları+cevaplar, sorular+cevaplar(panel içinde) şeklindedir. İlk bölüm olan sorular + cevaplarda sorular tıklandığında hemen altında cevap gösterilir tekrar tıklandığında cevap kapanır, ikinci olan sorular ve soru başlıkları+cevaplar da ise sorular liste halinde en yukarıda yer alır hemen bu listenin altında önce soru başlığı ve hemen altında cevabı şeklinde sıralanır. Yukarıdaki soru başlığı tıklandığında ilgili cevaba gider. Üçüncü olan sorular+cevaplar(panel içinde) ise en yukarıda sorular listelenir herhangi bir soru tıklandığında cevabı bu listenin altında bir panel içinde gösterilir.
  Soru cevap modülü üç çeşit alternatif sunar
   Sorular+cevaplar şekliSorular ve soru başlıkları+cevaplar şekliSorular+cevaplar(panel içinde) şekli
 • Sorular + Cevaplar şeklinde nasıl bir soru cevap tablosu oluşturabilirim?

  Bu işlem için yandaki videoyu izleyiniz.

 • Sorular, Sorular + Cevaplar şeklinde nasıl bir soru cevap tablosu oluşturabilirim?

  Bu işlem için yandaki videoyu izleyiniz. İzlemeden önce bir önceki Sorular + Cevaplar şeklinde nasıl bir soru cevap tablosu oluşturabilirim videosunu mutlaka izleyiniz. Bu işlem o videonun devamı niteliğindedir.

 • Sorular + Cevaplar(Panel içinde) şeklinde nasıl bir soru cevap tablosu oluşturabilirim?

  Bu işlem için yandaki videoyu izleyiniz. İzlemeden önce bir önceki Sorular + Cevaplar şeklinde nasıl bir soru cevap tablosu oluşturabilirim videosunu mutlaka izleyiniz. Bu işlem o videonun devamı niteliğindedir.
 • Cevap şeklini nasıl şablon olarak kaydedebilirsiniz?

  Listeye yeni bir soru eklediğinizde sorunun cevabı varsayılan olarak 2 sütundan oluşan bir tablo şeklindedir. Bu tablonun sol kısmı genişce sorunun cevabını girmek için sağ kısmı ise 200px genişliğinde soruya resim veya video eklemek içindir. İsterseniz bu şablonu değiştirip kaydedip daha sonraki soru eklemelerinizde yeni şablonun gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için listeye bir soru ekleyin ve soruyu mouse ile tıklayın. Böylece sağ taraftaki editörde boş şablon açılacaktır. Burada istediğiniz değişikliği yapın ve hemen altta bulunan şablon olarak kaydet tuşuna basın. Bir daha ki soru eklemenizde bu şablon yüklenecektir. Cevap şeklini nasıl şablon olarak kaydedebilirsiniz
 • Daha önceden eklenen bir soru cevap listesine düzenleme, ekleme, silme yapabilirmiyim?

  Evet yapabilirsiniz. Bunun için editörde soru cevap listesinin içinde herhangi bir yeri tıklayınız. Sonra menüden soru cevap tuşuna basınız. Eğer editör içinde soru cevabın olduğu listeyi değilde boş bir yeri tıklayıp menüden soru cevap tuşuna basarsanız soru cevap oluşturma modülü boş gelecektir. Bu yeni bir soru cevap oluşturmak istediğiniz durumlarda yapmanız gerekendir. Bir sayfaya birden fazla soru cevap listesi ekleyebilirsiniz. Soru cevap oluşturma penceresi açıldıktan sonra istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz. Soru ekleyebilir, silme yapabilir, başlığını değiştirebilir, sırasını değiştirebilirsiniz. Başlık değiştirme işleminden sonra kaydet tuşuna basmanız gerekmektedir.
 • Bir sayfaya birden fazla soru cevap listesi nasıl eklenir?

  Bu işlem için sayfanın altından bir boş yeri tıklayınız ve editörün menüsünden soru ve cevap ekle tuşuna basınız. Soru cevap ekleme modülü boş olarak gelecektir. Buraya sorularınızı ekledikten sonra listeyi editöre ekle tuşuna basarsanız yeni soru cevap listesi diğer soru cevap listesinin altına eklenecektir.

 • Soru cevap sistemi ile mini foto galeri oluşturma.

  Evet kullanabilirsiniz. Hatta mini bir fotogaleri bile yapabilirsiniz. Bunun için yandaki videoyu izleyiniz.
 • Soru cevap sistemi ile mini video galeri oluşturma.

  Evet kullanabilirsiniz. Örnek videomuzu izleyiniz.VİDEOLARVİDEOLAR
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0234

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran