Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

  Resim yöneticisi editör bünyesinde gelen tek seferde bilgisayarınızdan bir çok resmi kolay bir şekilde yükleyip editör içerisinden kullanabileceğiniz bir modüldür. • Resim yöneticisine nereden erişebilirim?

  Resim yöneticisine editörde tuşlar arasında bulunan Resim Yöneticisi tuşu ile erişebilirsiniz. Yada klavyeden CTRL + G tuşuna basarak erişebilirsiniz.

  Resim Yöneticisi tuşu 
 • Resim yöneticisine bilgisayarımdan resim yükleyebilir miyim?

  Evet yükleyebilirsiniz. PC,Mac ve Android işletim sisteminden de yükleme yapabilirsiniz. Ipad ve Iphone dan yükleme yapamazsınız. Sebebi ise bu aygıtlar yüklemeyi destekelememektedir.  
  Resim yükleme tuşu Bilgisayarınızdan resim seçin
 • Hangi dosya uzantılarını yükleyebilirim?

  Jpeg, jpg, gif ve png uzantılı formatları yükleyebilirsiniz. Bmp ve tiff uzantılı resimlere müsade edilmemektedir. Bu dosyalar çok büyük olup internet kullanımına uygun değildir.  
 • Dosya boyutunda bir sınır var mı?

  10 megabyte sınır vardır. Zaten piyasadaki neredeyse tüm dijital kameralar bu boyutun altında dosya üretmektedir. Daha büyük resim dosyası yükleme isterseniz resim yöneticisi değil dosya yöneticisinden 50mb a kadar yükleyebilirsiniz.  
 • Yüklediğim resimleri küçültüp mü atmam gerekir?

  Jpeg dosyaları için hayır. Png ve gif uzantısı için kullanacağınız yere bağlı olarak evet. Sistemimiz otomatik olarak sizin atmış olduğunuz jpeg resimlerini eğer genişliği 1600px den veya yüksekliği 1200px den büyükse bu boyutlara getiriyor. Bunu faydaları şu şekildedir. Eğer dijital fotoğraf makinanızdan 10 megapixel bir fotoyu sunucuya yüklediğinizde bu foto ortalama 4000-5000 kilobayt şeklindedir. Böyle bir boyutta bir resmi ana sayfanızda kullanırsanız siteniz minimum 5-10 sn geç açar. Biz bu fotoyu otomatik küçülterek 150-300 kilobayt seviyelerine düşürürüz. Üstelik %80 sıkıştırma oranı ile kaliteden gözle görülür değişiklik olmadan. Png ve gif dosyaları ise ne atarsanız onu kullanırsınız. Bu yüzden büyük dosya atmamaya dikkat edin. Yavaşlayan sizin siteniz olacaktır.
  Resim_yöneticisi_yüklenen_dosyanin_boyutlandirilmasi
   
 • Aynı anda kaç adet resim yükleyebilirim?

  Herhangi bir sınır yoktur. Aynı anda istediğiniz kadar dosya seçebilir ve tek tuşa basarak sunucuya yükleyebilirsiniz.
  Resim yöneticisi aynı anda birden fazla dosya yükleme özelliği
   
 • Resim yönetici ile fotogaleri deki resimleri de kullanabilirmiyim?

  Evet kullanabilirsiniz. Resim yöneticisinin sol kısmında dosyaların bulunduğu klasörden sabit içerik klasöründe fotolar klasöründen erişebilirsiniz. Bu fotoların hem asılları hem de küçükltülmüş boyutları altında bulunan thumbs klasöründen erişebilirsiniz. Bu sabit içerik klasöründeki resimleri ne silebilir nede bu klasöre yükleme yapamazsınız.
 • Resim yöneticisinden editöre nasıl resim ekleyebilirim?

  Resim yöneticisinde eklemek istediğiniz resmi seçin ve sağ alt kısımda bulunan seçenekler kısmından resimde boyut için gerekli ayarlamalar yaptıktan sonra hemen altında bulunan ekle tuşuna basın. Editöre en son nere tıklanmışsa oraya eklenir.
 • Yüklenen resimlerde kırpma,küçültme,çevirme,resime metin ekleme işlemleri nasıl yapılır?

  Bu işlem için resim yöneticisinde resmi seçtikten sonra sağ üstte bulunan resim editörü diye bir tuş belirecektir. Buradan gerekli tüm işlemleri yapabilirsiniz. Daha sonra açılan pencereden kaydet tuşuna basarsanız mevcut dosya silinmeden sonuna _thumb kelimesi eklenmiş yeni bir dosya listeye eklenecektir. Bu resim editörü ile yüklemiş olduğunuz büyük boyutlu resimleri kullanmak istediğiniz yere göre küçük boyutunu ayarlayabilirsiniz. Hatta eğer resime CSS sınıfı uygula kısmından resimler için kenar ve gölge atamışsanız tıklandığında resmin aslı olan büyük resim popupta açılacak sayfa içerisinde küçük olan kullanabileceksiniz. Nasıl uygulandığı için yandaki videoyu muhakkak izleyiniz. Yüklenen resimlerde kırpma,küçültme,çevirme,resime metin ekleme işlemleri nasıl yapılır
 • Yüklenen dosyaları süzme özelliği.

  Bu özellik ile yüklediğiniz dosyaları kolayca bulabileceksiniz. Normalde dosya yöneticisi modülünde olan bu özellik gelişmiş editördeki resim yükleme modülünde bulunmamaktaydı. Bu özelliği artık mevcut. Dosya sayısı 100 leri aştığı zaman Süz yazan kutuya sadece baş harflerini yazmanız yeterlidir.

 • En son hangi klasör seçiliyse oturum boyunca seçili geliyor.

  Önceden gelişmiş editörde resim yöneticisini ne zaman çağırırsanız çağırın hep ana dizin seçili gelirdi. Yeni özellik ile en son hangi klasörde işlem yapıyorsanız bu klasör hafızaya alınıyor ve editör kapatılıp açılsa bile oturum boyunca bu en son seçtiğiniz klasör seçili geliyor.VİDEOLARVİDEOLAR
GÖNDERİLEN YORUMLARGÖNDERİLEN YORUMLAR

Ekleyen: HAZIR PORTAL YÖNETİCİ 18 Haziran 2012, Pazartesi 19:37
Bu özellik zaten var. Üyeler istedikleri fotoları ve videoları sayfanın hemün üstündeki facebook paylaş ikonundan paylaşabilmekteler. Eğer bahsettiğiniz özellik mynetteki bir özellik ise onu iler düşünüyoruz. Falan üye hazirportal.com sitesinden falan videoyu izledi diye otomatik paylaşım.

Ekleyen: ŞÜKRÜ PEKDEMİR 18 Haziran 2012, Pazartesi 17:18
Birol bey yüklediimiz resim video ları üyelerimiz bakarken resimleri ve videoları anında sosyal paylaşım sitelerinde paşlaşabilmeleri için bir çalışma yapabilirmisiniz.
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0312

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran