Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

GOOGLE HARİTASI EKLEME MODÜLÜ

Gelişmiş Editörde bulunan Google haritası ekleme tuşu ile sitenizde bulunan editör kullanan sayfalarda yada ek modüllerde Google haritası kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu haritaya yol tarifi özelliği de ekleyebilirsiniz. İsterseniz bu yol tarifinin sayfa açıldığında otomatik olarak gösterilmesini de sağlayabilirsiniz. Harita üzerinde belli bir konumu yada yeri belirtmek için kullanılan marker yada işaret ekleme seçeneği de bu modülde bulunmaktadır. Ekleyeceğiniz haritanın yüksekliğine ve genişliğini de ekleyeceğiniz yere göre ayarlayabileceksiniz. Bu modülü kullanmak için Google hesabınız olmasına ve Google dan map kullanım apileri almanıza da gerek yok. Bu işlemler için normalde çok uğraşlar vermeniz gerekirken bu modül ile sadece 1 dakika içinde sitenize, sayfalarınıza haritalar ekleyebilirsiniz.

 • Google Haritası Ekleme Modülüne nasıl ulaşabilirim?

   Bu özelliği kullanabilmek için gelişmiş editörde açmanız gerekmektedir. Gelişmiş editörde açtıktan sonra üst kısımda bulunan tuşlardan Google Haritası Ekle tuşuna basarak bu modüle ulaşabilirsiniz.  
 • Google Haritasını nerelere ekleyebilirim?

   Google haritasını editör kullanan büyün sayfalara ve ek modüllere ekleyebilirsiniz. Mesela standart modüllere ait sayfalardan Haber modülü sayfaları, Duyuru modülü sayfaları, Forum modülü sayfaları, Yazarlar modülü sayfaları vs.. ayrıca tüm standart ve ek sayfalara ve ana sayfada sağ, sol, ve orta kısımda yer alan ek modüllere ekleyebilirsiniz.  
 • Google Haritasının genişliğini ve yüksekliğini nasıl ayarlayabilirim?

   Bu işlemi Google haritası ekleme penceresinde üst kısımdan bulunan genişlik ve yükseklik ayarları kutularından yapabilirsiniz. Sayfa genişliği maksimum 706 pixel olduğunu unutmayınız.   

 • Google Haritasın da yol tarifi özelliğini nasıl kullanabilirim?

   Google haritasında yol tarifi yapma özelliği bulunmaktadır. Bu özellik harita üzerinde belirlediğiniz bir konuma bir marker yada işaret ekliyorsunuz. Haritanın bulunduğu sayfayı ziyaret eden kullanıcı haritanın altında bulunan Yol Tarifi için tıklayınız tuşuna basarak bulunduğu konumdan atamış olduğunuz konuma yol tarifi alabiliyor. Mesela atamış olduğunuz konum iş yerinizin adresi olabilir. Böylelikle kullanıcı size nasıl ulaşabileceğinin tarifini almış oluyor. Bu özellik yalnızca yeni browserlarda (IE9+ ve diğerleri) desteklenmektedir. İsterseniz yol tarifini otomatik listele seçerseniz sayfa açılır açılmaz kullanıcıdan konum bilgisi istenip tarifte bulunabiliyor. Bu özellik belkide Türkiye de ilk bizde uygulanmış olabilir. 
   
 • Google Haritasın da marker veya işaret nasıl eklerim?

   Google haritası ekleme penceresinde varsayılan olarak harita üzerinde bir yeri tıklarsanız buraya otomatik marker kırmızı bir işaret eklenir. Ve burası haritanın ortasına getirilir. İsterseniz daha sonra bu markerı başka bir konuma da taşıyabilirsiniz. Yada haritayı sürükleyerek markerı haritanın kenarında yer almasını sağlayabilirsiniz. Eğer haritada yol tarifi olması gerekiyorsa muhakkak marker bulunması gerekir. Eğer haritada marker gözükmesin derseniz sol üst kısımda bulunan ikon kullanılsın devre dışı bırakırsanız marker harita üzerinde gözükmeyecektir.
   
 • Google Haritasın da uydu görüntüsü de kullabilirmiyim?

   Evet kullanabilirsiniz. Bu işlem için haritada sağ üst kısımda bulunan uydu yazan yeri tıklamanız yeterlidir.  
 • Google Haritasını sayfama nasıl ekleyebilirim?

   Bu işlem için sizlere çok güzel bir video hazırladık. Ve üst kısımda bulunan tüm sorular bu videoda özetledik. Lütfen izleyiniz.
  Sayfalara Google Haritası Nasıl Eklenir
   RESİMLERRESİMLER
VİDEOLARVİDEOLAR
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0195

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran