Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

MOBİL CİHAZLARDA SLAYT SHOW LARDA SWİPE SÜRÜKLEME ÖZELLİĞİ

Mobil cihazlarda slayt show larda swipe sürükleme özelliği


defa gösterilmiştir
Ipad, Iphone, Android ve Windows Phone cihazlar için slayt show da yatay sürükleme özelliği eklendi.
Biliyorsunuz. Hayatımıza Iphone ile bir çok yeni özellik gelmişti. Bunlardan birisi de touch event yani dokunmatik ekranlara özel bazı olaylardır. Bu olaylardan bazıları mouse ile elde edilemez di. Mesela iki parmağınızı ekrana koyup bu iki parmağı birbirinden uzaklaştırırsanız o anda ekran da ne varsa yakınlaşmakta, parmaklarınızı yakınlaştırırsanız ekrandaki görüntü uzaklaşmata olacaktır. Bu özelliği mouse ile elde etmeniz mümkün değildir. Benzer bir özellik ise parmağınızı ekrana koyup kaldırmadan sağa, sola, aşağı yada yukarı sürüklemenizdir. Bu özelliğe İngilizce swipe yada flip denir. Türkçe ise sürükleme yada kaydırma diyebilirsiz.

Bu özelliği kullanabileceğimiz en güzel yer ise tabiki slayt show bölümü idi. Artık slayt show da sağdan sola sürükleme ile bir sonraki fotoya soldan sağa sürükleme ile bir önceki fotoya geçebilirsiniz. Bu özeliği masaüstü bilgisayarlarda mouse tekerleğini çevirerek yada mouse ile resmin sol kısmını tıklayarak elde edebilirsiniz. Mobil cihazlarda mouse olmadığı için bu şekilde yani sürükleme özelliği ile benzer deneyimi yaşayabilirsiniz. Mobil cihazlarda fotoğrafı bir kez dokunursanız bir sonraki fotoya gitmez. Bunun yerine dokunulan bölgeye zoom yani yakınlaştırma yapar. Bu özellik masaüstü pclerde ise mouse fotonun üzerine geldiğinde elde edersiniz. Sizler için olayı anlatan çok güzel bir video hazırladık. Lütfen izleyiniz.

Eğer mobil bir cihazınız varsa deneyebilirsiniz.
RESİMLERRESİMLER
VİDEOLARVİDEOLAR
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0391

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran