Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Türkiye´nin En GelişmişTürkiye´nin En Gelişmiş
Web SitesiWeb Sitesi
SistemiSistemi
www www 
hazirportalhazirportal
 com com
Takip Edin Takip Edin

Hoşgeldiniz... Hoşgeldiniz...

Kaydol
E-Bülten E-Bülten

UlaşımUlaşım Krokisi Krokisi
İletişimİletişim Formu Formuinfo@hazirportal.com

AHMET SARIKAYA

Ahmet Sarıkaya Ahmet Sarıkaya

1559 Hit
Gönderim Tarihi : 31.07.2012
Mrb, portalımızda vefateden eklemede yaşadığım bir problemden bahsetmek istiyorum. Portalda yenileme calısmaları yapılmadan önce vefat eden birisini kolayca haricen ekleyebiliyorduk, şimdi ise vefat eden kişiyi ilk önce sitemize üye yapmamız gerekiyor çünkü üyelerimiz arasından bulamıyoruz. Ölmüş birini siteye kayıt etmekte sitemizin üye sayısını çoğaltmak amaçlı gibi bir algılamaya neden oluyor, bakıyorsun en son üye en son ölen kişi. Eskisen olduğu gibi bir düzenleme yapılamaz mı ölüm nedeni, cenaze namazı kılınan cami, defnedildiği mezarlık, yakınları vs gibi. konu hakkında bir inceleme yapabilirsenizi memnun olurum, kolay gelsin teşekkürler.
http://www.yukaricayli.net

Merhaba Ahmet bey.

Bu özellik dediğiniz gibi eskiden sadece ad soyadı yazıp eklemekten ibaretti.
Fakat zamanla sistem geliştikçe bu kişileri sadece ad soyad ile eklemenin ilerde eksikliğini hissedeceğimiz özelliklerden mahrum kalacağını gördük. En basitinden mesela sistem o kadar gelişiyor ki bir üye hem içerik gönderebiliyor hem fotoğraf gönderebiliyor, hem yorum yapabiliyor. Hatta ilerde belki aynı facebook taki gibi fotoları taglama özelliği eklemeyi bile düşünüyoruz. Bu özellik mecburen üye kaydı gerektiriyor. Siz sadece ölen kişiyi üyelerden seçin daha sonra bu kişiye ait tüm soyağacı,foto,video ve içerikler bu sayfada otomatik listelendiğini düşünün.

İşte bu yüzden sadece ad soyad yazarak kayıt oluşturmak yerine üyelerden seçmeyi şart koştuk. Ama üyelik kaydı gibi bir çok soru sormak yerine kısa az soru soracak şekilde özel bir bölüm yaptık. Bu bölümün adı ise kişi ekle. Burada sorulacak soruları yönetim paneli > genel ayarlar > kişi ekle ayarlarından yapabilirsiniz.

Son 5 üye kısmında listelenmesini de gerekli düzenleme yapılmış olup email eklenmesi olmayan burada listelenmeyecektir.

Normalde kişi ekleden eklenen kişilere email ve şifre ataması yapılamıyor. Bu yüzden bu kişiler tam olarak üye olmuyorlar. Üye olmak için ya üyelik formunu kullanılması gerekiyor yada facebook üzerinden üye olunması gerekmektedir. Bu kişi ekleden eklenen kişilerin normal üye girişi yapmalarını isterseniz yönetim panelinden bu kişilerin kaydını bulup bu kayıtlara şifre ataması yapmanız gerekmektedir. Bundan sonra ya adı soyadı yada varsa cep telefonu veya email ile ve atanan şifre ile giriş yapabilirler.

Eminim açıklayıcı olabilmişimdir.

Saygılarımızla
CEVAP GÖNDERİM FORMUCEVAP GÖNDERİM FORMU
Mesajınız* :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız.
Not : Lütfen küçük harf kullanınız.

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi1 :0,0273

© 2012 hazirportal.com
Hazır Portal Web Projesi http://www.hazirportal.com

Tam Ekran